REZERVASYON İÇİN YAZIN
0530 704 15 00
REZERVASYON İÇİN ARAYIN
0850 304 15 00

Edirne Kakava Şenlikleri Günübirlik Tur

 • Bölge: Edirne
 • Tarihler: 05/05/2019 - 05/05/2019
 • Konaklama: Günübirlik
 • Gidiş - Dönüş: Otobüs
 • Gezilecek Yerler: Edirne / Kakava Hıdırellez Şenlikleri
Eski Fiyat359,00
Fiyat165,00
İndirim%55

Edirne Kakava Şenlikleri Günübirlik Tur

GÜNÜBİRLİK EDİRNE

2019 KAKAVA ŞENLİKLERİ FESTİVAL TURU


 TUR TARİHİ:
  5 MAYIS PAZAR

 

 ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI :

06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
06:30 Mecidiyeköy Aslı Börek önü
07:00 İncirli Ömür Plaza Önü
07:15 Avcılar Metrobüs Durağı Köprü Altı
07:30 Beylikdüzü Migros

 

KAKAVA ŞENLİK PROGRAMI : 1.GÜN (5 MAYIS 2018 PAZAR) 

Baharı bizimle uzmanlaşmış rehberlerimiz eşiğinde karşılayın. Siz değerli misafirlerimize gününüzü en güzel şekilde değerlendirmek amacıyla tüm kalkış noktalarından misafirlerimizin katılımıyla keyifli keşif seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz  Tatile Özlem misafir perverliğinde yaklaşık olarak 3 saat süren yolculuğumuz ardından sabah Kahvaltımızı Aldıktan Sonra Edirne programımıza Edirne savunmasında önemli yer tutan Şükrü Paşa'nın Anıtı ve müze olarak düzenlenen tabyalar ile başlıyoruz. Ardından görkemiyle insanı büyüleyen Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Cami gezimizi tamamladıktan sonra Edirne'nin ünlü badem ezmesi, meyve sabunları, süs süpürgelerini bulabileceğimiz Ali Paşa Çarşısı'nı da gezdikten sonra Öğle yemeği için Edirne’nin Meşhur Tava Ciğerini yemek üzere Restaurantımıza gidiyoruz. Öğle Yemeği sonrası ilk durağımız Meriç Nehri kenarında serbest fotoğraf molası ile eşsiz güzelliği tadıp hoş anılarla ayrılıp II.Beyazıt Külliyesi’ne hareket ediyor ve  II. Beyazıt'ın inşa ettirdiği ve içinde cami, medrese, bimarhane, tabhane ve aşevinin bulunduğu Beyazıt Külliyesi'ne geziyoruz. Avrupa Birliği'nden ödül alan Tıp Tarihi Müzesi'ni de içine alan Külliye'yi gezdikten sonra sonrası şimdi eğlence zamanı deyip Kakava Şenlikleri’nin yapıldığı Sarayiçi ‘ne hareket ediyor Hıdırellez (Hz.Hızır ve Hz.İlyas) Baharı Karşılama Merasimi’ne 16:30’da katılıyoruz . Bir İslam inancına göre Hz.Hızır ve Hz.İlyas 5 Mayıs'ta buluşurlar ve dünya yeşile bürünürmüş. Kış biter baharla birlikte yaza hazırlık dönemi başlarmış. Bizlerde baharı şen romanların"KAKAVA ŞENLİKLERİ" eşliğinde sizlerle beraber ve de dilekler dileyerek bu değişik kültürün atmosferinde karşılayacağız. En büyük kakava ateşini görüp inanca göre 3 kez üzerinden atlayacağız ve  2 saat sürecek bu eğlencemizi tamamladıktan sonra 19:00 gibi İstanbul’a aklınızdan hiç çıkaramayacağınız anılarla Edirne’ye veda edip İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’a varışımız ile bir başka Tatile Özlem organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

Mola Tesisleri Silivri Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Edirne (250 Km ) Şehir İçi Gezileri (35 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 535 Km

İstanbul’a Dönüş Saati: 21.30 (Tahmini varış süredir aksi bir trafik yoğunluğu hesaplanmamıştır)

 

Sabah Kahvaltısı :  

Kahvaltı Tabağı : 

 • Edirne Peyniri
 • Trakya Kaşarı
 • Ev Reçeli
 • Çokokrem
 • Yeşil Zeytin
 • Siyah Zeytin
 • Bal
 • Tereyağ
 • Salam
 • Sosis
 • Sigara Böreği
 • Güveçte Menemen
 • Domates
 • Salatalık
 • Sınırsız Çay

 

Öğle Yemeği : Köfteci Bahribey 

 

Menü : 

 • Edirne Tava Ciğer
 • Domates 
 • Biber
 • Soğan
 • İçecek (Ayran yada Meşrubat )
Meşhur Edirne Ciğercisi : Kazım & İlhan Usta 

      www.cigercikazimusta.com

 

Alışveriş İçin Önerimiz : Ali Paşa Çarşısı Keçecizade.

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Turizm belgeli Lüx Otobüsler ile Ulaşım,
 • Tüm Çevre Gezileri,
 • Sabah  Kahvaltısı.
 • Öğlen Yemeği (Meşhur Edirne Ciğer Tava Menü) 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Parka giriş ücretleri,
 • Tatile Özlem Güvencesi.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAMAYAN HİZMETLER

 

 • Akşam Yemeği,
 • Kişisel Harcamalar.

 

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabiki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.


ÖNEMLİ DETAYLAR

 • Turumuzda 0-6 yaş ücretsiz olup koltuk istenmesi halinde tam ücret ödenir.


NOT:  Bayram periyodunda 10 TL ' lik fiyat farkı uygulanır.

 

REZERVASYON DETAYLARI :

A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatile Özlem Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D - Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

» İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ (İsteğe Bağlı)


    İptal İade güvence paketi bekleyen durumlarda tura katılım sağlanamacağı zaman hiç bir sebep belirtmeksizin, koşulsuz iptal ve ödeme iade garanti sunar.   Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye yazılı (mail)  bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında ilk satın alma işlemi ile birlikte yapılır. rezervasyon sonrası kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 30 TL (kişibaşı)  Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir.

 
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

 
» KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.